59 futamos nyeretlenséget szakított meg Blaney
59 futamos nyeretlenséget szakított meg Blaney
A szombati napon heves esőzés rázta meg a Charlotte Motor Speedway-t és környékét, így se az Xfinity versenyt, sem pedig a Nascar Cup Series időmérőjét nem tudták megtartani. A rajtsorrendet, így a Nascar versenyzőinek teljesítmény mutatói alapján szabták meg az indulást. Ezek alapján a legjobb értékeléssel William Byron rendelkezett, ő kapta a rajtelsőséget. Vasárnap ismét az esőé volt a főszerep, a versenyirányítás, így a hétfői napra halasztotta a verseny megtartását. A Ryan Blaney sikerével záródó Coca-Cola 600-at (ami a szezon egyetlen 4 szakaszos versenye) a Memorial Day-en tartották meg 2009 óta először.
Első szakasz (100 kör)
Az első körökben nagy izgalmak nem történtek, mindig szépen kivárással autózott. A 13. körben aztán Denny Hamlin gondolt egyet és körbeautózta a vezető Byront. A 35 körben egy tervezett sárga zászlós fázissal szüneteltették a versenyt, a kiállások alatt Byron visszavette a vezetést. Jimmie Johnson megforgása miatt újabb sárga zászló következett, nem sokkal az első szakasz hajrája előtt. A szakasz végén William Byront ketten is rohamozták az elsőségért, de se Christopher Bell, se Ryan Blaney nem tudta megelőzni.
Második szakasz (100 kör)
Nem indult egy könnyen a második rész, egy kör után sárga zászlót lengettek, de ezúttal nem baleset, hanem az eső végett. Sokáig köröztek a versenyzők, nem volt rendes verseny. A nagyon rákezdő eső miatt visszarendelték az autókat a boxba, ahol több, mint fél órát álltak, hogy csillapodjon az eső. A verseny végül a 164. körben indulhatott útjára újból. Kisebb megszakítás jött ismét és ismét Jimmie Johnson miatt, aki újból piruettezett egyet. Nem sokkal később Chase Elliott és Denny Hamlin akadt össze, egymást lökdösték, ami után Hamlin a falnak, majd Elliott autójának csapta, mindkettejük versenye véget ért. A szakasz sárga zászlóval együtt került leintésre, miután BJ McLeod Chevroletje nem szerette volna folytatni a versenyt. Az élre a jelzés előtt néhány pillanattal Chris Buescher állt Kevin Harvickot maga mögé utasítva.
Harmadik szakasz (100 kör)
Ricky Stenhouse vezetésével kezdődött a futam második félideje. Ez a szakasz sem múlhatott el sárga zászló nélkül, Brad Keselowski ment nagyobb tempóval, mint kellett volna a kanyarban, elvesztette uralmát az autó felett és eltalálta Todd Gillilandet. Utóbbi nem is tudta folytatni a versenyt. A kiállások alatt a jó garázsnak köszönhetően Byron ismét az élre állhatott, akit Blaney, Reddick és Harvick követett. A leintésig azonban volt felcserélődés az élen, a zöld-fehér kockás zászló lengetése pillanatában Ryan Blaney állt az élen, Tyler Reddick és Martin Truex követte. Byron az ötödik helyig csúszott vissza.
Negyedik szakasz (100 kör)
A kisszünetben a kiállások és az újraindulást követően ugyan Byron átvette a vezetést, de Blaney közel egy kör után ismét az élen volt. Két kis híján nagy baleset történhetett volna, előbb Tyler Reddick mentett egy hatalmasat, majd Kyle Harvick pördült meg, de nem történt baleset, a sárga zászló azonban automatikusan jött. Az újraindítást (26 kör volt vissza) követően Kyle Larson autója csúszott meg és okozott egy komolyabb tömegbalesetet. Ty Gibbs, Joey Logano és Christopher Bell esett áldozatául Larson autójának. Az újraindításkor még 20 kör volt hátra. Az élen Ryan Blaney uralta a hátralévő távot, a többiek csak az autója hátulját nézhették. Magabiztosan vezetett másodperc körüli előnnyel és elsőként hajtott át a célvonalon a leintéskor. A második helyen William Byron, a harmadik Martin Truex, továbbiakban Bubba Wallace, Tyler Reddick, Kyle Busch, Ricky Stenhouse, Chris Buescher, Austin Dillon, Zane Smith zárta a Top10-et.
fotó: Twitter @Team_Penske